ENGLISH SPECIAL DAYS

| 2021-11-08 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny English Special Days to projekt mający na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć "dni nietypowych". Dzieci biorący udział mają za zadanie wziąć udział w 8 zajęciach z wykorzytaniem dowolnego "dnia nietypowego"W nagrodę za udział w Programie English Special Days- obchodzenie nietypowych świąt Przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy.

Tu podaj tekst alternatywny

VIII -EARTH DAY(22.04.2022 r.)

22 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Oddziale Przedszkolnym odbyły się zajęcia, na których dzieci utrwalały zasady prawidłowej segregacji odpadów. Obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak skutecznie chronić środowisko oraz co wspólnie możemy zrobić dla naszej planety. Każdy przedszkolak obiecał dbać o Ziemię i odcisnął swój kciuk na dyplomie Przyjaciela Przyrody. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne- Ziemia.

VII -PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY(22.03.2022 r.)

22 marca przedszkolaki świętowały The First Spring Day (Pierwszy Dzień Wiosny). Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na kolor czerwony, wysłuchały angielskiej bajki, pt. "The spring cleaning", wykonały piękne prace plastyczne "Pani wiosna", nauczyły się piosenki "Maszeruje wiosna", zasadziły kwiatki w ogródku na oknie a na koniec wyszły na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

VI - DZIEŃ PIZZY(17.01.2022 r.)

Dnia 17 stycznia Przedszkolaki obchodziły „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych składników potrzebnych do upieczenia pizzy. Nauczyły się rymowanki, jak również poznały składniki na pizzę w języku angielskim. Zaśpiewały także piosenkę z pizzą w roli głównej "Chop chop chop".

V - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA (25.11.2021 r.)

25 listopadato święto Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu, wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, opowiadania, historia Misia, jak również prace plastyczne. Ponadto wysłuchały krótkiej historyjki o misiu w języku angielskim, poznały angielskie słownictwo związane z budową misia jak również zatańczyły i zaśpiewały piosenkę "Teddy bear, turn around".

IV - DZIEŃ JEŻA (08.11.2021 r.)

Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. 9 listopada przedszkolaki obchodziły to nietypowe święto, kolejne z Projektu English Special Days. Poznały angielskie słownictwo z części ciała jeża (eye, ears, nose, legs, spikes, fur), ciekawostki z jego życia, obejrzały krótką angielską bajkę edukacyjną "Annie's pet". Pobawiły się w zabawy: "Jeżyk", "Jabłuszko jeża" i "Zwiń się w kulkę". Wysłuchały angielskiej piosenki "Happy hedgehog", a w prezencie dla jeżyków, wykonały pracę plastyczną.

III - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK (05.11.2021 r.)

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia nasze Przedszkolaki przebrały się za wybranych bohaterów z bajek, przez cały dzień towarzyszyły im gry, zabawy, zgadywanki jak również cieżka praca: dzieci wcieliły się w rolę Kopciuszka i oddzieliły kaszę od grochu. Na koniec zaśpiewały angielską piosenkę "The Pinocchio" oraz obejrzały bajkę "The story of Jack and the beanstalk".

II - ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK (28.10.2021 r.)

Przedszkolaki obchodziły Global Handwashing (Światowy dzień mycia rąk)- drugie nietypowe święto z Ogólnopolskiego Programu English Special Days. Tego dnia dzieci zapoznały się z instrukcją prawidłowego mycia rąk, dowiedziały się kiedy i dlaczego należy to robić, co warto wiedzieć o bakterii, oraz co oznacza słowo wirus. Przedszkolaki nauczyły się nowej piosenki " This is the way", obejrzały krótką bajkę edukacyjną "Mydłomen na ratunek", wykonały eksperyment sprawdzający jak mydło działa na bakterie oraz wykonały pracę plastyczną-bakterię, metodą rozdmuchiwania farby słomką. Na koniec dzieci wykleiły dzienniczki higieny z Programu Czyściochowe Przedszkole

I - DZIEŃ MUZYKI (08.10.2021 r.)

Przedszkolaki świętowały pierwsze nietypowe święto "Międzynarodowy dzień muzyki" (Music Day) z projektu English Special Days. Z tej okazji poznały nazwy instrumentów muzycznych w języku polskim jak i w angielskim. Zagrały na nich do piosenki "Kto zamieszka w słoikach?", bawiły się przy piosence "I am the music man", próbowały zagrać na bum bum rurkach utwór "Hej pada deszczyk". Uwieńczeniem świętowania było malowanie farbami na folii strecz podczas słuchania utworu "Nad pięknym modrym Dunajem".

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.