Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości.
Poniżej kilka słów o programie oraz wykaz zakupionego sprzętu.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Wykaz zakupionego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości:
 1. Drukarka 3d Banach Schol
 2. Zestaw edukacyjny z mikro-kontrolerami
 3. Stacja lutownicza HOTAIR
 4. Aparat fotograficzny SONY
 5. Kamera przenośna SONY
 6. Gimbal do aparatu fotograficznego
 7. Mikrofon kierunkowy Saramanic
 8. Mikroport Saramantic Blink
 9. Zestaw oświetleniowy Lampa SOFT BOX
 10. Lego Education -zestaw podst.
 11. Lego Education -zestaw rozszerz.
 12. Suwmiarka

MARZEC/KWIECIEŃ 2023

"Taneczne" zajęcia z robotyki. Takie i podobne roboty konstruowali uczniowie na zajęciach. Teraz tylko trochę muzyki i możemy się bawić.

GRUDZIEŃ 2022

Tymczasem nasi uczniowie przyglądają się z zainteresowaniem jak na drukarce 3d pojawia się Mikołaj. Tym razem nie w kominie.

LISTOPAD 2022

W tym miesiącu uczniowie ćwiczyli projektowanie obiektów 3D w programie TinkerCad.

PAŹDZIERNIK 2022

Zabawy ze skoczkami. Kto zbuduje lepszego? Tym dziś zajmowali się nasi uczniowie. Śmiechom nie był końca

WRZESIEŃ 2022

W ramach projektu Laboratoria przyszlosci uczniowie klasy osmej podczas zabawy klockami Lego Spike Prime mają okazję poznać podstawy robotyki. Na początek uczyli się jak sterować silnikami i odbierać dane zbierane przez czujniki ruchu, koloru i położenia.

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.