DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

| 2020-11-25 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

W dniu 25 listopada Przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od poznania historii tego święta. Następnie dzieci zostały zaproszone na wirtualne spotkanie z misiem Teddy Eddie, który zachęcił ich do wspólnego tańca, śpiewu i gimnastyki. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, gry i układanki, odgadywanie znanych misiów z bajek, degustacja słodkości z miodkiem. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną- misia. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.


GALERIA
ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2020-11-10 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Krawcach Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodziliśmy z innym scenariuszem niż w minionych latach. Święto Patrona wrosło w historię naszej szkoły.Każdego roku 12 listopada uroczystośc rozpoczynaliśmy uroczystą Mszą Świętą, a następnie uczniowie zapraszali na przedstawienie przygotowane pod okiem nauczycieli. W tym roku pomimo pandemii nie zapomnieliśmy o naszym patronie. Na lekcjach religii, historii oraz zajęciach z wychowawcą rozmawialismy o Kardynale Stefanie Wyszyńskiem. Odbyły się również inne inicjatywy, jak np. udział w projekcie pt. „Prymas Wyszyńskie – Człowiek Niezwykłej Miary”, którego finał przypadł na 28 października 2020 r. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywały p. Maryla Wasielewska – Saja oraz Katarzyna Piskur. Miło nam poinformować, że jedna z naszych uczennic Milena Saja ( obecnie absolwentka) zdobyła wyróżnienie za wiersz do Prymasa pt. „ Dziękuję Ci Prymasie”.
Finałową galę internetową projektu można obejrzeć wchodząc na linki:
YouTube
Facebok Stowarzyszenie
Facebook projekt
Strona Stowarzyszenia
Strona projektu
Ponadto, wspominając naszego patrona, na lekcjach online oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z życiem Stefana Wyszyńskiego, tworzyliśmy krzyżówki, plakaty i przede wszystkim wspominaliśmy naszego wielkiego Polaka! Było to okazją do kształtowania postaw patriotycznych, wychowywania uczniów i uczenia szacunku dla własnej historii. Mamy nadzieję, że za rok szkoła będzie mogła świętować tak jak na to zasługuje.


Kliknij, aby powiększyć
Święto Niepodległości

| 2020-11-10 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

Ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii nie mogliśmy uroczyście obchodzić Święta Niepodległości. Jednak nadal czujemy się Polakami i będziemy świętować ten dzień rodzinnie i w sercu. Natomiast podczas lekcji online uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „ Szkoła do hymnu”, gdzie odspiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto, śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Na lekcjach historii rozmawialiśmy jak wyglądała polska droga do niepodległości, oraz wspominaliśmy postać wielkiego wodza narodu w walkach o niepodleglość Ojczyzny – Józefa Piłsudskiego.
Uczniowie zadeklarowali, że 11 listopada w swoich domach będą wywieszać flagi biało- czerowne.

Szkoła Do Hymnu - Przedszkole

Szkoła Do Hymnu - Historia klasa VWYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

| 2020-10-02 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

W dniu 27 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 13 uczniów z klas od 4 do 8. Uprawnionych do głosowania było 36 uczniów. Każdy głosujący mógł oddać głos na trzech wybranych przez siebie kandydatów. Karta wyborcza

Wszystkie oddane głosy były ważne. Po otwarciu urny wyborczej i przeliczeniu głosów komisja w składzie: Przewodnicząca: Urszula Góraj – Nurzyńska Członkowie: Antoni Koryga, Wiktoria Szewc i Oliwia Żak Sporządziła protokół wyników wyborów, na mocy którego powołała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2020/2021.

Przewodniczący SU: Patryk Szewc – 24 głosy
Zastępca przewodniczącego SU: Nikola Żak – 16 głosów
Sekretarz SU: Patryk Żak – 14 głosów
Skarbnik SU: Dawid Koryga – 8 głosów

Członkowie Rady SU:
Szewc Dominika – 7 głosów
Dul Jagoda – 7 głosów
Stadnik Amelia – 6 głosów
Burdzy Julia – 6 głosów
Dec Natalia – 6 głosów
Pelc Tomasz – 5 głosów
Kotwica Oktawian – 4 głosy
Skrzypacz Oliwia – 3 głosy
Kędzia Maja – 2 głosy
SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA - WRZESIEŃ 2020

| 2020-09-21 |Autor:UGN,AM|

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, w tym m.in. zachęcające do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu.
Tegoroczne sprzątanie świata odbyło się pod hasłem: „Plastik – Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." Ta coroczna impreza jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji związanych z nauką o dbanie o otaczającą nas przyrodę. Uczniowie uczestniczą w niej z chęcią i zapałem nie tylko aktywnie sprzątając tereny przyrodnicze i zielone wokół szkoły i najbliższej okolicy. Zbraliśmy wspólnie kilkanaście dużych worków śmieci w tym tak bardzo szkodliwego plastiku. Do worków trafiły foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli. Cieszymy się bardzo że przyczyniliśmy się chociaż odrobinę do zachowania naszej najbliższej okolicy w czystości. Rękawiczki jednorazowe oraz worki na odpady zapewnił nam Urząd Gminy za co serdecznie dziękujemy.

Tu podaj tekst alternatywny
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

| 2020-09-02 |Autor:UGN,AM|

W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Szkoła wraca wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami.
W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły o wyznaczonych godzinach odpowiednio wyposażeni w maseczki. Spotkania odbyły się w klasach jedynie z wychowawcami. Uczniowie zostali poinformowani o wszelkich procedurach obowiązujących w szkole i po otrzymaniu planu lekcji udali się do domów.
Tym razem rodzicom nie wolno było wejść do szkoły i odprowadzić swoich pociech do klas. Mogli to uczynić jedynie w wyjątkowej sytuacji rodzice przedszkolaków i uczniów kl. I
Rozmowy z wychowawcami i przekazywanie niezbędnych instrukcji odbywały się w salach. Rozpoczynamy ten rok szkolny pełni nadziei, że obecna sytuacja wreszcie kiedyś się skończy. Najważniejszym celem jest aby nasi uczniowie mogli uczyć się nie tylko przedmiotów ale również odpowiedzialności w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy zdrowia i sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym.

Tu podaj tekst alternatywny

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.