'
ŚWIĘTA MAJOWE

| 2020-04-30 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tradycyjnie , jak co roku, nasza szkoła obchodzi Święta Majowe ( 1, 2, 3 maja). W związku z obecną sytuacją związaną z pandemią, nie dane nam było świętować w szkole. Pomimo zaistniałych przeciwności, zarówno nauczyciele jak i uczniowie postarali się, aby rocznice świąt majowych uczcić należycie.

Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy oraz 17-tą rocznicę przystąpienia Polski do UE; 2 maja obchodzimy Święto Flagi, a 3 maja – Narodowe Święto Konstytucji. Konstytucja, czyli ustawa zasadnicza to zbiór najważniejszych praw obowiązujących w państwie. Konstytucja określa podstawy funkcjonowania państwa, wyznacza uprawnienia organów władzy, zawiera wykaz praw i obowiązków obywateli. Jest nadrzędna w stosunku do pozostałych aktów normatywnych.

Sejm w 2020 roku przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Tak się stało ponieważ właśnie w 2021 roku mija 230 lat od ustanowienia tej ważnej dla historii Ustawy Rządowej.

Na lekcjach historii w klasach IV-VIII oraz na lekcjach wychowawczych wielokrotnie rozmawialiśmy, o tym jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na Świecie Konstytucji. Uczniowie kl. VI na tę okazję przygotowali plakaty, natomiast na lekcji historii w klasie V przeprowadziliśmy mini koncert patriotyczny online. Poza tym, nauczyciele namawiali do wywieszenia w tych dniach flagi przed domem czy na balkonie .

Naszym zdaniem postawy patriotyczne i obywatelskie należy budować stopniowo poprzez działalność dydaktyczno- wychowawczą, a przekazywanie tych treści jest obowiązkiem każdego nauczyciela."WITAJ MAJOWA JUTRZENKO" -wykonanie Maja Kędzia kl V


GALERIA
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
22 KWIETNIA 2021

| 2020-04-20 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. Nauka odbywa się zdalnie więc wiele rzeczy musimy zrobić inaczej, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę i że nawet w pandemii potrafimy to robić.

Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. Wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Uczniowie naszej szkoły co roku aktywnie włączają się w obchody tego ważnego święta, biorąc udział w różnego rodzaju akcjach ekologicznych. W tym roku w związku z nauka zdalną uczniowie przygotowali prace plastyczne o tematyce ekologicznej, które prezentujemy w poniższej galerii. Przygotowana została również prezentacja okolicznościowa. Poniżej zamieszczamy linki do ciekawych filmów o tematyce ekologicznej do wykorzystania np., podczas lekcji wychowawczych. Zachęcamy również uczniów aby w swoim najbliższym otoczeniu podjęli chociażby małe działania proekologiczne np. zebranie śmieci podczas spaceru do lasu.


PREZENTACJA - DZIEŃ ZIEMI

Ciekawostki do wykorzystania:

EduKredka – DZIEŃ ZIEMI / Film edukacyjny

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI TV ŻYRAFA, FILM EDUKACYJNY DLA DZIECI

DZIEŃ ZIEMI / Film edukacyjny


GALERIA
ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

| 2020-04-13 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Jak wiadomo z kart historii 14 kwietnia 966r. książę Mieszko I wraz z dworem przyjął chrzest. Dla upamiętnienia tego wydarzenia Sejm RP ustawą z dn. 22 lutego 2019r. ustanowił Święto Chrztu Polski. Moment przyjęcia chrztu rozpoczął chrystianizację, a także dał początek państwowości Polski. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.! Nasza szkoła uczci to Święto poprzez wywieszenie flagi na budynku. Podkreśli to wagę święta w naszym kraju, a także w trudnym czasie pandemii korona wirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.


Tu podaj tekst alternatywny
WIELKANOCNE STROIKI UCZNIÓW

| 2020-03-31 |Autor:AM,UGN; Umieściła:AM|

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W związku z nauką zdalną i brakiem możliwości wspólnego świętowania i celebrowania tradycji świątecznych, uczniowie klasy IV, V i VI na lekcjach techniki podjęli się wykonania stroików, aby chociaż w tym niewielkim stopniu wspólnie uczcić świąteczne tradycje. Własnoręcznie wykonany stroik nie tylko efektownie udekoruje nasze mieszkanie, ale również zbuduje jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę. Stroik świąteczny ma w sobie magię, a największa tkwi w tym wykonanym własnoręcznie. Aby samemu zrobić świąteczny stroik, wystarczy puścić wodze fantazji oraz dać się ponieść wyobraźni i kreatywności. Artystyczna praca pozwoliła uczniom na zapoznanie się z materiałami oraz technikami florystycznymi używanymi do przygotowania dekoracji. Stroiki pięknie przyozdabiały pokoje uczniów przybliżając wyjątkową atmosferę Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne święta będziemy mogli celebrować w szkole, a na te życzymy Wszystkim radości i DUŻO ZDROWIA.


GALERIA
WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

| 2020-03-27 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

18 marca rozpoczęliśmy w przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji przedszkolaki zasiały rzeżuchę i owies, którą każdy posiał w pojemniku. Pamiętając o tym, co należy robić, aby nam urosła, będziemy o nią dbać, aby pięknie ozdobiła nasze wielkanocne koszyczki.


GALERIA
DZIEŃ WODY

| 2020-03-22 |Autor:MJ ; Umieściła:AM|

23 marca przedszkolaki świętowały Dzień Wody. Z tej okazji obejrzały krótki filmik edukacyjny pt."Obieg wody w przyrodzie", wykonały eksperyment kolorowego deszczu w słoiku, obejrzały doświadczenie jak się skrapla para i wykonały prace plastyczne wydzieranką- kropelka. Dzisiejszy dzień poświęcony był uświadomieniu dzieciom znaczenia wody w przyrodzie i konieczności jej oszczędzania." DESZCZYK PADA" - PIOSENKA


GALERIAROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
"ZIMA W OBIEKTWIE"

| 2020-03-22 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

Do dnia 28 lutego do organizatora Konkursu Fotograficznego w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krawcach Pani Urszuli Góraj – Nurzyńskiej, wpłynęło 65 prac, w konkursie udział wzięło 18 uczniów. Organizator szkolnego konkursu po wnikliwym zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi zdjęciami biorąc pod uwagę wrażenia artystyczne, unikalność, poczucie humoru oraz przede wszystkim wspaniałe utrwalenie zimowej pory roku postanowił przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.


I miejsce

Julia Burdzy kl. 5
Maciej Drozd kl. 6

II miejsce

Natalia Dec kl. 5
Krystian Matyka kl. 6
Tomasz Pelc kl. 7

III miejsce
Nikola Żak kl. 6
Oliwia Żak kl. 8
Amelia Stadnik kl. 8

Wyróżnienie w kategorii najbardziej zabawne zimowe zdjęcie

Kacper Sączawa kl. 6
Kacper Surma kl, 6
Marcel Kędzia kl.6

Wyróżnienie w kategorii widok z okna

Antoni Koryga kl. 7
Oktawian Kotwica kl. 7

Pozostałe wyróżnienia:

Maja Janeczko kl. 3, Jan Konefał kl. 4, Jakub Kędzia kl. 6,
Konrad Prytek kl.7, Patryk Kieparda kl. 7


Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami, które ufundowała firma DD HOUSE.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wasze zdjęcia są piękne, gratulujemy kreatywności i artystycznego spojrzenia na otaczającą nas zimową aurę. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia prezentujemy na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku organizatora. Nagrody zostaną przekazane w najbliższym możliwym terminie kiedy pozwoli na to sytuacja w szkole związana z pandemią. (w najbliższym możliwym terminie )

Chociaż za oknem już prawdziwa wiosna zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych przedstawiających wspaniałą zimową aurę. Wszystkie prace dostępne w galerii. Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu!

Organizator szkolny: Urszula Góraj – Nurzyńska
Samorząd Szkolny.


GALERIA
„Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw, respektowanie norm społecznych”

| 2020-03-15 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Jednym z priorytetów polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2020/2021 jest „wychowanie do wartości oraz kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych”. Zadaniem szkoły jest kształcenie uczniów na dobrych obywateli, ludzi i patriotów.
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami podjęli pewne działania, które sprzyjają kształtowaniu i uzyskaniu pożądanych postaw.

W klasach młodszych wychowawcy codziennie uczą dzieci, jak należy zachowywać się w czasie lekcji i przerw ( omawiają z nimi zachowania w różnych sytuacjach). Ponadto, już od najmłodszych klas uczniowie zaznajamiają się z polskimi symbolami narodowymi oraz świętami państwowymi. Na zajęciach z wychowania fizycznego oraz edukacji przyrodniczej podejmowane są zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia ( higiena osobista, aktywność fizyczna i właściwe odżywianie). Od kilku lat w naszej szkole prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu, gdzie wszyscy uczniowie są zaangażowani w podejmowane akcje charytatywne. Taka postawa uświadamia, że należy pomagać innym ( chorym, samotnym, potrzebującym).

Starsi uczniowie również chętnie uczestniczą w wielu działaniach podejmowanych przez szkołę. Wykazują postawy tolerancji, szacunku i empatii w stosunku do osób niepełnosprawnych, innej wiary czy też innej narodowości. Na lekcjach wychowawczych szeroko omawiane są tematy dotyczące zapobiegania agresji oraz propagowane wartości, które są cenne i ważne dla jednostki oraz społeczeństwa. Na lekcjach historii i wos-u kształtuje się ucznia jako świadomego obywatela – patriotę. Świadomy obywatel to nie tylko obywatel państwa, ale także obywatel Europy i obywatel świata. Ponadto nauczyciele szczególną uwagę zwracają na kształtowanie postaw sprzyjających dalszemu rozwojowi indywidualnemu i społecznemu, takich jak: uczciwość, wiarygodność, odpowiedzialność, wytrwałość, poczucie własnej wartości, szacunek dla innych ludzi, ciekawość poznawcza, kreatywność, przedsiębiorczość, kultura osobista, gotowość do uczestnictwa w kulturze, podejmowanie inicjatyw, gotowość do pracy zbiorowej.
W związku z powyższym, uczniowie podjęli inicjatywę przygotowania plakatów, przedstawiających najważniejsze wartości w życiu człowieka.


GALERIA
#NaNiebiesko

| 2020-03-09 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno- społecznym "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Celem projektu jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu i Zespołu Aspergera.

Kliknij, aby powiększyć

GIMNASTYCZNE WYZWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

| 2020-03-09 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Przez trzy dni dzieci zaangażowane były w ćwiczenia gimnastyczne - w formie wideo, które przeprowadził Lew Lolek. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "Ekspresja". Celem wyzwania było wprowadzenie wśród najmłodszych zdrowych nawyków i miłości do sportu! Atmosfera była super, a przy tym mnóstwo śmiechu!GIMNASTYCZNE WYZWANIE - FILMIK


GALERIA
DZIEŃ STOMATOLOGA

| 2020-03-09 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Stomatologa. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wzięły w nim udział. Najpierw poznały historię Grzesia, którego bolał ząb.Śledząc historyjkę obrazkową dowiedziały się jak Grześ poradził sobie z bólem zęba. Z filmiku o instrukcji mycia zębów dowiedziały się jak prawidłowo myć swoje ząbki. Obekrzały również krótką bajkę o wróżce Zębuszce. Obchody Dnia Stomatologa zakończyliśmy pracą plastyczną.


GALERIA
DZIEŃ KOBIET

| 2020-03-08 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu przedszkolaki zabawiły się w Wybory Małej Miss. Chłopcy byli jurorami a dziewczynki kandydatkami. Każda dziewczynka otrzymała dyplom wyróżniający ją w określonej kategorii. Ponadto wszyscy chłopcy w przedszkolu składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków i drobnych upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.


GALERIA
NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

| 2020-03-03 |Autor:KP; Umieściła:AM|

1 marca obchodziliśmy w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Byli to żołnierze, którzy po II wojnie światowej walczyli pod ziemią z komunistycznym okupantem Polski. Ostatni z nich poległ w 1963r.
Uczniowie naszej szkoły w tym dniu, chcąc przywrócić pamięć o obywatelach walczących z komunizmem oraz uczcić ich pamięć, przygotowali krótkie prezentacje. Ponadto na lekcjach historii przeprowadzono pogadanki historyczne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego.
Poniżej przedstawiamy prezentację uczennicy kl. 8 Wiktorii Szewc.


GALERIA
DZIEŃ NIEDŻWIEDZIA POLARNEGO

| 2020-03-01 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Dzisiaj w przedszkolu dzieci świętowały Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Na początku zajęć dzieci przywitały się kostką lodu, następnie poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach i innych mieszkańcach mroźnej krainy, zatańczyły piosenkę "O jak przyjemnie w pingwinka bawić się", nauczyły się rymowanki o pingwinkach, ułożyłyły puzzle o krajobrazie arktycznym i wykonały prace plastyczne- Misia Polarnego i zorzę polarną . Na koniec dnia dzieci z ogromną radością bawiły się sztucznym śniegiem.


GALERIA
DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

| 2020-02-26 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

26 lutego 2021r., dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły Dzień Dinozaura. Przedszkolaki dowiedziały się jak żyły dinozaury, co jadły i jak wyglądały. Pomalowały farbami makietę dinozaura. Wykonały ćwiczenia matematyczne i zagrały w gry memory i domino. Na koniec wykonały pracę plastyczna- wykleiły dinozaura plasteliną.


GALERIA
DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU

| 2020-02-18 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę, 17 lutego dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną przedstawiającą rasy kotów, ich charakterystykę i ciekawostki z ich życia. Dzieci z zaintersowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, rozwiązywały zagadki i karmiły kota Garfielda, wykonały zadania, aktywnie uczestniczyły w kociej gimnastyce. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną- pokolorowały postać kota węglem. Każde dziecko mogło wcielić się tego dnia w postać kota dzięki fotobudce.


GALERIA
WALENTYNKI
w przedszkolu

| 2020-02-15 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. Z tej okazji dzieci wzięły udział w różnych quizach, zagadkach, zabawach ruchowych, a także w grały w grę walentynkowe memory. Na zakończenie każde dziecko wykonało pracę plastyczną- wylepienie plasteliną serca. Ten dzień był pełen pozytywnych emocji.


GALERIA
14 luty
WALENTYNKI

| 2020-02-15 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wirtualnych walentynkach zorganizowanych w naszej szkole. Mamy nadzieję, że kolejne odbędą się już w normalnej, szkolnej rzeczywistości. W galerii poniżej zamieszczamy przesłane walentynki


GALERIA

Samorząd Szkolny

ZDALNIACZKI

| 2020-02-15 |Autor:AM,UGN; Umieściła:AM|

W czasie pandemii, kiedy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu, potrzebny jest każdy nawet najmniejszy promyk radości, dlatego uczniowie klasy IV i V na lekcji techniki wykonywali Zdalniaczki - kolorowe postacie, które będą im towarzyszyć w czasie zdalnej nauki. Nie będą podpowiadać i odrabiać za nich lekcji, ale mogą chwilowo zastąpić „kolegę/koleżankę” ze szkolnej ławki. Do zrobienia kolorowych figurek uczniowie wykorzystali poznane wcześniej surowce, nadając im drugie życie takie jak: papier, tkaniny, drewno, metal, tworzywa sztuczne. Dzięki własnej wyobraźni i kreatywności uczniowie stworzyli prace przypominające małe postacie, mające ręce, nogi, włosy, oczy i uśmiech. Każdy uczeń nadał swojemu nowemu towarzyszowi nauki wymyślone przez siebie imię i tak pojawiły się między innymi: Sonia, Przyjaciel Plow, Krystuś i inni.


GALERIATŁUSTY CZWARTEK
w przedszkolu

| 2020-02-15 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

"Góra pączków, za tą górą tłuste placki z konfiturą, za plackami misa chrustu, bo to dzisiaj są zapusty”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień 11.02.2021– Tłusty czwartek. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawa plastyczna. Dzieci wykonały papierowe eko pączki, które posypały cukrem pudrem i ułożyły na talerzyku.

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
w przedszkolu

| 2020-02-12 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

W naszym przedszkolu we wtorek 9 lutego obchodziliśmy "Dzień bezpiecznego Internetu". W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. W ramach zadania plastycznego dzieci wykonały laptopy.


GALERIA
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
pod hasłem "DZIAŁAMY RAZEM"

| 2020-02-08 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Celem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się już 9 lutego, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Powodzenia i rozsądku podczas serfowania w sieci Życzy Samorząd Szkolny.

Tu podaj tekst alternatywny
ZABAWA KARNAWAŁOWA

| 2020-02-07 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w piątek, 5 lutego, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal. Pojawiły się kotki, biedronki, księżniczki, wróżki, policjanci, Spider-men, Zorro i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.


GALERIA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

| 2020-01-22 |Autor:UGN; Umieściła:AM|
Moja Babciu kochana, Mój Dziadku kochany
dziś życzenia serdeczne Wam składamy,
niech słońce zawsze Wam świeci,
a pociechą niech zawsze będą dzieci.

Bukiet dla Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia – wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie.
Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Babcie i Dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkowo miłością, poświęcają swój czas i energię zwłaszcza w obecnych trudnych czasach. Okazują się nieocenioną pomocą przy opiece i wychowaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi.
W naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka są tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Niestety w tym roku nie możemy świętować wspólnie w szkole. Pomimo to uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I -III przygotowali dla kochanych babć i dziadków okolicznościową piosenkę oraz przepiękne, przepełnione miłością i pełne serdeczności laurki.


Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie życzymy Wam z całego serca zdrowia, uśmiechu, wzruszeń i radości. Aby zawsze Wasi wnukowie obdarzali Was miłością.


Nasza Babciu żyj 100 latWierszyk dla BabciWierszyk dla Dziadka

Z ŻYCZENIAMI W URZĘDZIE GMINY

| 2020-12-22 |Autor:AM,AG; Umieściła:AM|

Jak co roku , tak i w tym uczniowie naszej szkoły w ramach akcji Razem na Święta pamiętali o pracownikach Urzędu Gminy. Ze względu na stan epidemiologiczny uczniowie nie mogli złożyć życzeń osobiście, jak to robili co roku. Bożonarodzeniowe życzenia oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów stroiki w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej w Krawcach wręczyli nauczyciele p. Barbara Chmiel i p. Agnieszka Gortych , przynosząc ze sobą troszkę radosnej atmosfery oraz świątecznego nastroju.

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć

"RAZEM NA ŚWIĘTA "

| 2020-12-21 |Autor:AG,AM; Umieściła:AM|

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej życzliwości i pomocy możemy sprawić, aby stały się jeszcze piękniejsze i radośniejsze. W związku z tym nasza szkoła już po raz drugi dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja odbyła się podczas nauki zdalnej. Uczniowie klas 4-6 pod opieką p. Anny Mularz, p. Agnieszki Gortych p. Dariusza Wójtowicza i p. Barbary Chmiel wykonali bożonarodzeniowe kartki i stroik. Praca przed monitorem komputera w niczym nie przeszkodziła. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem pracowali nad upominkami. Do drewnianych krążków przyklejali świerkowe gałązki, następnie ozdabiali błyszczącymi bombkami, koralikami, wstążkami i świeczkami. Efektem finalnym było upiększanie stroików sztucznym śniegiem i kolorowym brokatem. W każdym domu zapanowała magia świąt. Piękne kartki i stroiki uczniowie wręczyli swoim bliskim niosąc jednocześnie radość i pokój.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za włączenie się w akcję i chęć niesienia radości innym. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą!


Całą fotorelację z wydarzenia można zobaczyć poniżej.

GALERIA
PRZED ŚWIETAMI KREATYWNIE

| 2020-12-21 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

21 grudnia Przedszkolaki uczestniczyły w plastycznych zajęciach kreatywnych- malowały farbami na folii stretch. Malowaniu towarzyszyły światełka i relaksacyjna muzyka. Zajęcia miały na celu kształcenie wrażliwości dziecka poprzez kontakt ze sztuką, wyrażanie przeżyć i nastrojów związanych z treścią utworu muzycznego, a także wyrażanie różnych form ekspresji twórczej.Zajęcia kreatywne


GALERIA
MasterChef Junior

| 2020-12-21 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

18 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały pyszny, słodki prezent z okazji Świąt Bożego Narodzenia- Piernikowe kakao, które rewelacyjnie rozgrzewa w zimne dni. Dzieci samodzielnie odmierzały i wsypywały wszystkie składniki do szklanego pojemniczka, następnie mieszały do ich połączenia. Zajęcia kulinarne sprawiły dzieciom ogrom radości.MasterChef Junior


GALERIA
MIKOŁAJKI

| 2020-12-10 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

7 grudnia 2020 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Dziękując za prezenty, przedszkolaki zaśpiewały dla św. Mikołaja piosenkę. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!


GALERIA
ZABAWA ANDRZEJKOWA

| 2020-12-02 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

30 listopada przedszkolaki uczestniczyły w zabawie andrzejkowej.Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, losowanie kolorów, wędrująca szkatułka, „magiczne liczby”, „studnia monet” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los. Zabawie towarzyszyły także inne atrakcje, takie jak malowanie twarzy, układanie puzzli, składanie kluczy. Na koniec wszyscy tańczyli z balonami.


GALERIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

| 2020-11-25 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

W dniu 25 listopada Przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od poznania historii tego święta. Następnie dzieci zostały zaproszone na wirtualne spotkanie z misiem Teddy Eddie, który zachęcił ich do wspólnego tańca, śpiewu i gimnastyki. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, gry i układanki, odgadywanie znanych misiów z bajek, degustacja słodkości z miodkiem. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną- misia. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.


GALERIA
ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2020-11-10 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Krawcach Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodziliśmy z innym scenariuszem niż w minionych latach. Święto Patrona wrosło w historię naszej szkoły.Każdego roku 12 listopada uroczystośc rozpoczynaliśmy uroczystą Mszą Świętą, a następnie uczniowie zapraszali na przedstawienie przygotowane pod okiem nauczycieli. W tym roku pomimo pandemii nie zapomnieliśmy o naszym patronie. Na lekcjach religii, historii oraz zajęciach z wychowawcą rozmawialismy o Kardynale Stefanie Wyszyńskiem. Odbyły się również inne inicjatywy, jak np. udział w projekcie pt. „Prymas Wyszyńskie – Człowiek Niezwykłej Miary”, którego finał przypadł na 28 października 2020 r. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywały p. Maryla Wasielewska – Saja oraz Katarzyna Piskur. Miło nam poinformować, że jedna z naszych uczennic Milena Saja ( obecnie absolwentka) zdobyła wyróżnienie za wiersz do Prymasa pt. „ Dziękuję Ci Prymasie”.
Finałową galę internetową projektu można obejrzeć wchodząc na linki:
YouTube
Facebok Stowarzyszenie
Facebook projekt
Strona Stowarzyszenia
Strona projektu
Ponadto, wspominając naszego patrona, na lekcjach online oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z życiem Stefana Wyszyńskiego, tworzyliśmy krzyżówki, plakaty i przede wszystkim wspominaliśmy naszego wielkiego Polaka! Było to okazją do kształtowania postaw patriotycznych, wychowywania uczniów i uczenia szacunku dla własnej historii. Mamy nadzieję, że za rok szkoła będzie mogła świętować tak jak na to zasługuje.


Kliknij, aby powiększyć
Święto Niepodległości

| 2020-11-10 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

Ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii nie mogliśmy uroczyście obchodzić Święta Niepodległości. Jednak nadal czujemy się Polakami i będziemy świętować ten dzień rodzinnie i w sercu. Natomiast podczas lekcji online uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „ Szkoła do hymnu”, gdzie odspiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto, śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Na lekcjach historii rozmawialiśmy jak wyglądała polska droga do niepodległości, oraz wspominaliśmy postać wielkiego wodza narodu w walkach o niepodleglość Ojczyzny – Józefa Piłsudskiego.
Uczniowie zadeklarowali, że 11 listopada w swoich domach będą wywieszać flagi biało- czerowne.

Szkoła Do Hymnu - Przedszkole

Szkoła Do Hymnu - Historia klasa VWYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

| 2020-10-02 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

W dniu 27 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 13 uczniów z klas od 4 do 8. Uprawnionych do głosowania było 36 uczniów. Każdy głosujący mógł oddać głos na trzech wybranych przez siebie kandydatów. Karta wyborcza

Wszystkie oddane głosy były ważne. Po otwarciu urny wyborczej i przeliczeniu głosów komisja w składzie: Przewodnicząca: Urszula Góraj – Nurzyńska Członkowie: Antoni Koryga, Wiktoria Szewc i Oliwia Żak Sporządziła protokół wyników wyborów, na mocy którego powołała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2020/2021.

Przewodniczący SU: Patryk Szewc – 24 głosy
Zastępca przewodniczącego SU: Nikola Żak – 16 głosów
Sekretarz SU: Patryk Żak – 14 głosów
Skarbnik SU: Dawid Koryga – 8 głosów

Członkowie Rady SU:
Szewc Dominika – 7 głosów
Dul Jagoda – 7 głosów
Stadnik Amelia – 6 głosów
Burdzy Julia – 6 głosów
Dec Natalia – 6 głosów
Pelc Tomasz – 5 głosów
Kotwica Oktawian – 4 głosy
Skrzypacz Oliwia – 3 głosy
Kędzia Maja – 2 głosy
SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA - WRZESIEŃ 2020

| 2020-09-21 |Autor:UGN,AM|

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, w tym m.in. zachęcające do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu.
Tegoroczne sprzątanie świata odbyło się pod hasłem: „Plastik – Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." Ta coroczna impreza jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji związanych z nauką o dbanie o otaczającą nas przyrodę. Uczniowie uczestniczą w niej z chęcią i zapałem nie tylko aktywnie sprzątając tereny przyrodnicze i zielone wokół szkoły i najbliższej okolicy. Zbraliśmy wspólnie kilkanaście dużych worków śmieci w tym tak bardzo szkodliwego plastiku. Do worków trafiły foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli. Cieszymy się bardzo że przyczyniliśmy się chociaż odrobinę do zachowania naszej najbliższej okolicy w czystości. Rękawiczki jednorazowe oraz worki na odpady zapewnił nam Urząd Gminy za co serdecznie dziękujemy.

Tu podaj tekst alternatywny
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

| 2020-09-02 |Autor:UGN,AM|

W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Szkoła wraca wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami.
W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły o wyznaczonych godzinach odpowiednio wyposażeni w maseczki. Spotkania odbyły się w klasach jedynie z wychowawcami. Uczniowie zostali poinformowani o wszelkich procedurach obowiązujących w szkole i po otrzymaniu planu lekcji udali się do domów.
Tym razem rodzicom nie wolno było wejść do szkoły i odprowadzić swoich pociech do klas. Mogli to uczynić jedynie w wyjątkowej sytuacji rodzice przedszkolaków i uczniów kl. I
Rozmowy z wychowawcami i przekazywanie niezbędnych instrukcji odbywały się w salach. Rozpoczynamy ten rok szkolny pełni nadziei, że obecna sytuacja wreszcie kiedyś się skończy. Najważniejszym celem jest aby nasi uczniowie mogli uczyć się nie tylko przedmiotów ale również odpowiedzialności w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy zdrowia i sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym.

Tu podaj tekst alternatywny

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.