DZIEŃ BABCI I DZIADKA

| 2020-01-22 |Autor:UGN; Umieściła:AM|
Moja Babciu kochana, Mój Dziadku kochany
dziś życzenia serdeczne Wam składamy,
niech słońce zawsze Wam świeci,
a pociechą niech zawsze będą dzieci.

Bukiet dla Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia – wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie.
Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Babcie i Dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkowo miłością, poświęcają swój czas i energię zwłaszcza w obecnych trudnych czasach. Okazują się nieocenioną pomocą przy opiece i wychowaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi.
W naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka są tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Niestety w tym roku nie możemy świętować wspólnie w szkole. Pomimo to uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I -III przygotowali dla kochanych babć i dziadków okolicznościową piosenkę oraz przepiękne, przepełnione miłością i pełne serdeczności laurki.


Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie życzymy Wam z całego serca zdrowia, uśmiechu, wzruszeń i radości. Aby zawsze Wasi wnukowie obdarzali Was miłością.
Z ŻYCZENIAMI W URZĘDZIE GMINY

| 2020-12-22 |Autor:AM,AG; Umieściła:AM|

Jak co roku , tak i w tym uczniowie naszej szkoły w ramach akcji Razem na Święta pamiętali o pracownikach Urzędu Gminy. Ze względu na stan epidemiologiczny uczniowie nie mogli złożyć życzeń osobiście, jak to robili co roku. Bożonarodzeniowe życzenia oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów stroiki w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej w Krawcach wręczyli nauczyciele p. Barbara Chmiel i p. Agnieszka Gortych , przynosząc ze sobą troszkę radosnej atmosfery oraz świątecznego nastroju.

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć

"RAZEM NA ŚWIĘTA "

| 2020-12-21 |Autor:AG,AM; Umieściła:AM|

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej życzliwości i pomocy możemy sprawić, aby stały się jeszcze piękniejsze i radośniejsze. W związku z tym nasza szkoła już po raz drugi dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja odbyła się podczas nauki zdalnej. Uczniowie klas 4-6 pod opieką p. Anny Mularz, p. Agnieszki Gortych p. Dariusza Wójtowicza i p. Barbary Chmiel wykonali bożonarodzeniowe kartki i stroik. Praca przed monitorem komputera w niczym nie przeszkodziła. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem pracowali nad upominkami. Do drewnianych krążków przyklejali świerkowe gałązki, następnie ozdabiali błyszczącymi bombkami, koralikami, wstążkami i świeczkami. Efektem finalnym było upiększanie stroików sztucznym śniegiem i kolorowym brokatem. W każdym domu zapanowała magia świąt. Piękne kartki i stroiki uczniowie wręczyli swoim bliskim niosąc jednocześnie radość i pokój.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za włączenie się w akcję i chęć niesienia radości innym. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą!


Całą fotorelację z wydarzenia można zobaczyć poniżej.

GALERIA
PRZED ŚWIETAMI KREATYWNIE

| 2020-12-21 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

21 grudnia Przedszkolaki uczestniczyły w plastycznych zajęciach kreatywnych- malowały farbami na folii stretch. Malowaniu towarzyszyły światełka i relaksacyjna muzyka. Zajęcia miały na celu kształcenie wrażliwości dziecka poprzez kontakt ze sztuką, wyrażanie przeżyć i nastrojów związanych z treścią utworu muzycznego, a także wyrażanie różnych form ekspresji twórczej.Zajęcia kreatywne


GALERIA
MasterChef Junior

| 2020-12-21 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

18 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały pyszny, słodki prezent z okazji Świąt Bożego Narodzenia- Piernikowe kakao, które rewelacyjnie rozgrzewa w zimne dni. Dzieci samodzielnie odmierzały i wsypywały wszystkie składniki do szklanego pojemniczka, następnie mieszały do ich połączenia. Zajęcia kulinarne sprawiły dzieciom ogrom radości.MasterChef Junior


GALERIA
MIKOŁAJKI

| 2020-12-10 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

7 grudnia 2020 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Dziękując za prezenty, przedszkolaki zaśpiewały dla św. Mikołaja piosenkę. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!


GALERIA
ZABAWA ANDRZEJKOWA

| 2020-12-02 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

30 listopada przedszkolaki uczestniczyły w zabawie andrzejkowej.Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, losowanie kolorów, wędrująca szkatułka, „magiczne liczby”, „studnia monet” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los. Zabawie towarzyszyły także inne atrakcje, takie jak malowanie twarzy, układanie puzzli, składanie kluczy. Na koniec wszyscy tańczyli z balonami.


GALERIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

| 2020-11-25 |Autor:MJ; Umieściła:AM|

W dniu 25 listopada Przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od poznania historii tego święta. Następnie dzieci zostały zaproszone na wirtualne spotkanie z misiem Teddy Eddie, który zachęcił ich do wspólnego tańca, śpiewu i gimnastyki. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, gry i układanki, odgadywanie znanych misiów z bajek, degustacja słodkości z miodkiem. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną- misia. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.


GALERIA
ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2020-11-10 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Krawcach Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodziliśmy z innym scenariuszem niż w minionych latach. Święto Patrona wrosło w historię naszej szkoły.Każdego roku 12 listopada uroczystośc rozpoczynaliśmy uroczystą Mszą Świętą, a następnie uczniowie zapraszali na przedstawienie przygotowane pod okiem nauczycieli. W tym roku pomimo pandemii nie zapomnieliśmy o naszym patronie. Na lekcjach religii, historii oraz zajęciach z wychowawcą rozmawialismy o Kardynale Stefanie Wyszyńskiem. Odbyły się również inne inicjatywy, jak np. udział w projekcie pt. „Prymas Wyszyńskie – Człowiek Niezwykłej Miary”, którego finał przypadł na 28 października 2020 r. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywały p. Maryla Wasielewska – Saja oraz Katarzyna Piskur. Miło nam poinformować, że jedna z naszych uczennic Milena Saja ( obecnie absolwentka) zdobyła wyróżnienie za wiersz do Prymasa pt. „ Dziękuję Ci Prymasie”.
Finałową galę internetową projektu można obejrzeć wchodząc na linki:
YouTube
Facebok Stowarzyszenie
Facebook projekt
Strona Stowarzyszenia
Strona projektu
Ponadto, wspominając naszego patrona, na lekcjach online oglądaliśmy filmy, rysowaliśmy oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z życiem Stefana Wyszyńskiego, tworzyliśmy krzyżówki, plakaty i przede wszystkim wspominaliśmy naszego wielkiego Polaka! Było to okazją do kształtowania postaw patriotycznych, wychowywania uczniów i uczenia szacunku dla własnej historii. Mamy nadzieję, że za rok szkoła będzie mogła świętować tak jak na to zasługuje.


Kliknij, aby powiększyć
Święto Niepodległości

| 2020-11-10 |Autor:KP; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

Ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii nie mogliśmy uroczyście obchodzić Święta Niepodległości. Jednak nadal czujemy się Polakami i będziemy świętować ten dzień rodzinnie i w sercu. Natomiast podczas lekcji online uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „ Szkoła do hymnu”, gdzie odspiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto, śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Na lekcjach historii rozmawialiśmy jak wyglądała polska droga do niepodległości, oraz wspominaliśmy postać wielkiego wodza narodu w walkach o niepodleglość Ojczyzny – Józefa Piłsudskiego.
Uczniowie zadeklarowali, że 11 listopada w swoich domach będą wywieszać flagi biało- czerowne.

Szkoła Do Hymnu - Przedszkole

Szkoła Do Hymnu - Historia klasa VWYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

| 2020-10-02 |Autor:UGN; Umieściła:AM|

Tu podaj tekst alternatywny

W dniu 27 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 13 uczniów z klas od 4 do 8. Uprawnionych do głosowania było 36 uczniów. Każdy głosujący mógł oddać głos na trzech wybranych przez siebie kandydatów. Karta wyborcza

Wszystkie oddane głosy były ważne. Po otwarciu urny wyborczej i przeliczeniu głosów komisja w składzie: Przewodnicząca: Urszula Góraj – Nurzyńska Członkowie: Antoni Koryga, Wiktoria Szewc i Oliwia Żak Sporządziła protokół wyników wyborów, na mocy którego powołała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2020/2021.

Przewodniczący SU: Patryk Szewc – 24 głosy
Zastępca przewodniczącego SU: Nikola Żak – 16 głosów
Sekretarz SU: Patryk Żak – 14 głosów
Skarbnik SU: Dawid Koryga – 8 głosów

Członkowie Rady SU:
Szewc Dominika – 7 głosów
Dul Jagoda – 7 głosów
Stadnik Amelia – 6 głosów
Burdzy Julia – 6 głosów
Dec Natalia – 6 głosów
Pelc Tomasz – 5 głosów
Kotwica Oktawian – 4 głosy
Skrzypacz Oliwia – 3 głosy
Kędzia Maja – 2 głosy
SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA - WRZESIEŃ 2020

| 2020-09-21 |Autor:UGN,AM|

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, w tym m.in. zachęcające do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu.
Tegoroczne sprzątanie świata odbyło się pod hasłem: „Plastik – Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." Ta coroczna impreza jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji związanych z nauką o dbanie o otaczającą nas przyrodę. Uczniowie uczestniczą w niej z chęcią i zapałem nie tylko aktywnie sprzątając tereny przyrodnicze i zielone wokół szkoły i najbliższej okolicy. Zbraliśmy wspólnie kilkanaście dużych worków śmieci w tym tak bardzo szkodliwego plastiku. Do worków trafiły foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli. Cieszymy się bardzo że przyczyniliśmy się chociaż odrobinę do zachowania naszej najbliższej okolicy w czystości. Rękawiczki jednorazowe oraz worki na odpady zapewnił nam Urząd Gminy za co serdecznie dziękujemy.

Tu podaj tekst alternatywny
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

| 2020-09-02 |Autor:UGN,AM|

W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Szkoła wraca wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami.
W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły o wyznaczonych godzinach odpowiednio wyposażeni w maseczki. Spotkania odbyły się w klasach jedynie z wychowawcami. Uczniowie zostali poinformowani o wszelkich procedurach obowiązujących w szkole i po otrzymaniu planu lekcji udali się do domów.
Tym razem rodzicom nie wolno było wejść do szkoły i odprowadzić swoich pociech do klas. Mogli to uczynić jedynie w wyjątkowej sytuacji rodzice przedszkolaków i uczniów kl. I
Rozmowy z wychowawcami i przekazywanie niezbędnych instrukcji odbywały się w salach. Rozpoczynamy ten rok szkolny pełni nadziei, że obecna sytuacja wreszcie kiedyś się skończy. Najważniejszym celem jest aby nasi uczniowie mogli uczyć się nie tylko przedmiotów ale również odpowiedzialności w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy zdrowia i sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym.

Tu podaj tekst alternatywny

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.