XIX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI NASZYM PATRONEM

Szkoła Podstawowa w Krawcach przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Hasło XIX edycji brzmi: „CZAS TO MIŁOŚĆ”.
Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.

Tegoroczne tematy XIX edycji kategorii literacko-plastycznej brzmią:
 1. „Ludzie mówią - «czas to pieniądz». Ja mówię inaczej - «czas to miłość». Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa” (Kard. Stefan Wyszyński). Współczesnego człowieka niszczy pośpiech i pieniądz. Czy Twoim zdaniem miłość może być receptą na brak czasu?
 2. Jak dobrze wykorzystać swój czas? Zaprezentuj różne formy pomocy drugiemu człowiekowi (np. wolontariat, akcje społeczne, fundacje, codzienne gesty życzliwości).
 3. Dla miłości zawsze znajdzie się czas. Jak spędzam wolny czas z rodziną, przyjaciółmi, kolegami z klasy…?
 4. Czas to pieniądz, czas to lekarz, czas to miłość… Przedstaw swoje refleksje na temat różnych sposobów rozumienia czasu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do składania swoich prac do 12 kwietnia 2019 r.

Koordynatorzy szkolni
-Anna Płoskoń i Dariusz Wójtowicz

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”
- ETAP II POWIATOWY

28 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały uczennice klasy VII Klaudia Koryga i Patrycja Sudoł. Dziewczynki pisały test dotyczący książki Zbigniewa Nienackiego pt. Pan Samochodzik i niesamowity dwór. Po raz kolejny udowodniły, że czytanie ze zrozumieniem jest przyjemnością i wspaniałą przygodą, a jednocześnie piękną i twórczą formą zdobywania wiedzy o świecie. Dziękuję uczennicom za wytrwałość i zaangażowanie się w misję „Wielkiej Ligii Czytelników” oraz życzę dalszych sukcesów.


Uczennice klasy VII Klaudia Koryga i Patrycja Sudoł reprezentujące Szkołę Podstawową w Krawcach, uzyskały III miejsce w powiatowym etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.


Wyniki zwycięzców przedstawiają się następująco:

1 Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie - 118 punktów;
2 Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu - 107 punktów;
3 Szkoła Podstawowa im. Kardynała Wyszyńskiego w Krawcach - 105 punktów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!


Anna PłoskońGALERIA

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”
- I ETAP

23 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Krawcach zakończyliśmy pierwszy czyli szkolno-biblioteczny etap IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Uczniowie, którzy zdobyli minimum 6 sprawności czytelniczych z poszczególnych lektur przystąpili do testu kwalifikacyjnego wyłaniającego laureatów.

W grupie klas młodszych (I-IV) test ze znajomości lektury „Cukierku, Ty łobuzie” pisałaJagoda Dul z klasy II i Wojciech Dul również z klasy II. Jagoda Dul napisała test na 76%, a Wojciech Dul na 69%.

Do testu klas starszych (V-VIII) z lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” zakwalifikowali się uczniowie: Tomasz Pelc z klasy V oraz Patrycja Sudoł, Angelika Puzio i Klaudia Koryga z klasy VII.
Z tej grupy wiekowej zostało wyłonionych dwóch laureatów- Patrycja Sudoł, która test napisała na 90% i Klaudia Koryga z wynikiem 84%. Wynik Tomasza Pelca to 48%, a Angeliki Puzio 73%.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej czytelniczej przygodzie. Szkolnym laureatkom Patrycji Sudoł i Klaudii Koryga życzymy sukcesów w etapie powiatowym 28 lutego 2019r.GALERIA

PÓŁFINAŁ - UNIHOKEJ
chłopców klas VII-VIII

11 grudnia 2018r. odbył się Wojewódzki Półfinał w Unihokeja. W rozgrywkach uczestniczyli chłopcy z klasy VII i VIII w składzie: Michał Barnaś, Paweł Barnaś, Konrad Kolano, Szymon Bąk, Mateusz Kędzia, Bartłomiej Saja oraz Leonardo Saja. Półfinał odbył się w Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim. Nasi uczniowie uzyskali 7 miejsce. Walczyli dzielnie i w duch fair play. Gratulujemy naszej drużynie oraz panu Dariuszowi Wójtowiczowi za przygotowanie do półfinału.GALERIA

PÓŁFINAŁ - UNIHOKEJ
dziewcząt klas VII - VIII

10 grudnia 2018r. dziewczęta z klas VII-VIII w składzie: Karolina Sączawa, Katarzyna Drozd, Katarzyna Janeczko, Maria Konefał, Angelika Puzio, Patrycja Sudoł, Karolina Janeczko i Klaudia Koryga wzięły udział w Wojewódzkim Półfinale w Unihokeja, który odbył się w SP im. Henryka Sienkiewicza w Straszęcinie. Dziewczęta wywalczyły 7 miejsce. Ogromne brawa dla półfinalistek oraz dla pana Dariusza Wójtowicza za przygotowanie dziewcząt do zawodów !!!GALERIA

PÓŁFINAŁ - UNIHOKEJ
dziewczęta klas IV - VI

Dnia 5 grudnia 2018r. uczennice z klas IV-VI w składzie: Nikola Żak, Amelia Stadnik, Wiktoria Szewc, Oliwia Żak, Oliwia Skrzypacz i Aleksandra Gortych wzięły udział w Wojewódzkim Półfinale w Unihokeja, który odbył się w SP im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej. Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie uzyskując 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy półfinalistkom oraz panu Dariuszowi Wójtowiczowi za przygotowanie dziewcząt do zawodów.GALERIA

KONKURS Z CHEMI
WYNIKI


15 listopada 2018r. uczniowie z klasy ósmej Michał Barnaś i Paweł Barnaś brali udział w rejonowym etapie przedmiotowego konkursu z chemii zorganizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Obaj zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu 2019r.

Chłopcom oraz pani Agnieszce Dec serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

GMINNE I POWIATOWE IGRZYSKA
MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJA


Dnia 06.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się zawody na szczeblu gminy i powiatu w unihokeju dziewcząt i chłopców.
W Igrzyskach Dzieci (7 – 13 lat) wzięły udział trzy szkoły; Szkoła Podstawowa w Grębowie, Szkoła Podstawowa w Baranowie Sandomierskim i Szkoła Podstawowa w Krawcach, które wystawiły 6 drużyn, łącznie 54 zawodników.
W kategorii dziewcząt (kl. IV – VI) Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie Nikola Żak, Dominika Szewc, Aleksandra Gortych, Oliwa Żak, Oliwa Skrzypacz, Wiktoria Szewc, Amelia Stadnik, która wygrała z SP Grębów 1:0, i SP Baranów Sandomierski 4:1.
W kategorii chłopców (kl. IV –VI) Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP Baranów Sandomierski, Drugie miejsce SP Grębów i Trzecie miejsce SP Krawce.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (14-16 lat) wzięły udział dwie szkoły, SP w Grębowie i SP w Krawcach, które wystawiły 4 drużyny – łącznie 30 uczniów.
W kategorii dziewcząt (kl. VII –VIII) Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie: Partycja Sudoł, Angelika Puzio, Milena Saja, Karolina Janeczko, Klaudia Koryga, Karolina Sączawa, Maria Konefał, Katarzyna Drozd, Katarzyna Janeczko, która pokonała 5:0 Szkołę Podstawowa w Grębowie.
W kategorii chłopców (kl. VII –VIII) Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie: Bartłomiej Saja, Leon Saja, Michał Barnaś, Paweł Barnaś, Konrad Kolano, Kamil Matyka, która pokonała 4:1 Szkole Podstawową w Grębowie.
Trzy drużyny z naszej szkoły awansowały do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy.


GALERIA

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Tu podaj tekst alternatywny

Szkoła Podstawowa w Krawcach przystąpiła do unikalnego projektu: IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa. Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju młodego człowieka, a chwile spędzane z dzieckiem na czytaniu czy dyskusji o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne. Wielka Liga Czytelników skierowana jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Konkurs obejmuje dwie grupy wiekowe: klasy od 1 do 4 oraz klasy od 5 do 8. Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic, a Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie pełni funkcję Koordynatora Wojewódzkiego na Podkarpaciu. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Wielka Liga Czytelników to sprawdzone przedsięwzięcie, doskonale wpisujące się w realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: www.wielka-liga.pl. Rolę Koordynatora Powiatowego pełni Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu.

WYNIKI
SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
UMIŁOWANA OJCZYZNA NASZA - POLSKA

9 listopada obchodziliśmy IX Rocznicę Nadania Szkole Podstawowej w Krawcach Imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Patron naszej szkoły jest dla nas autorytetem i przykładem prawdziwej miłości do Ojczyzny. Kardynał Stefan Wyszyński w każdej życiowej sytuacji za siłę przewodnią uważał cnotę miłości, często powtarzał:„Po Bogu nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi”. W bogatych dziejach narodu polskiego i tradycjach chrześcijańskich dostrzegał warunek owocnego tworzenia i budowania przyszłości naszej Ojczyzny. Osoba Prymasa Tysiąclecia, Jego życie i nauczanie jest dla całej społeczności szkolnej drogowskazem w poszukiwaniu ponadczasowych wartości jakimi są: miłość, prawda, odpowiedzialność, patriotyzm, rodzina, wolność i godność każdej osoby ludzkiej. Każdego roku w hołdzie dla Naszego Patrona organizowane są różne konkursy, mające na celu promowanie tych wszystkich cennych wartości, o których On nauczał i którymi żył. Pragniemy zachęcić dzieci i młodzież do bliższego poznania wielkiego dziedzictwa duchowego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym roku, kiedy obchodzimy 100- LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI odbył się konkurs plastyczny pt. „Umiłowana Ojczyzna Nasza- Polska”. Zadaniem uczniów było przedstawienie artystycznej wizji przyszłej Polski zgodnej z duchem nauki Kardynała Wyszyńskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, powstało wiele ciekawych prac, przyznano liczne nagrody książkowe i wyróżnienia. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe książeczki. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz nauczycieli. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za wszelką pomoc oraz okazane wsparcie.


Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. O- III oraz kl. IV-VIII.
Wyniki konkursu:

KATEGORIA I- KLASY O- III
I. MIEJSCE- NATALIA DEC - KL. III
II. MIEJSCE- MAJA KĘDZIA- KL. III
III.MIEJSCE- LAURA MATYKA- KL. O
WYRÓŻNIENIA:
 • MAJA JANECZKO- KL. I
 • ANTONINA BARNAŚ -KL. I
 • JULIA BURDZY- KL. III
 • JUSTYNA KUŁAGA -KL. III
 • ALEKSANDRA KĘDZIA -KL. O
 • LAURA SAJA –KL. O
 • WIKTOR MATYKA- KL. O
 • JAKUB JAROSZ- KL. O


 • KATEGORIA II-KLASY: IV-VIII
  I. MIEJSCE- LEONARDO SAJA-KL. VII
  II.MIEJSCE- KAROLINA JANECZKO-KL. VII
  III.MIEJSCE- NIKOLA ŻAK-KL. IV
  WYRÓŻNIENIA
 • MARIA KONEFAŁ-KL. VIII
 • KATARZYNA DROZD-KL. VIII
 • PATRYCJA SUDOŁ-KL. VII
 • AMELIA STADNIK-KL. VI
 • WIKTORIA SZEWC-KL. VI
 • Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
  UMIŁOWANA OJCZYZNA NASZA - POLSKA


  Jakiej Polski chciałby Prymas Stefan Wyszyński?
  Przedstaw artystyczną wizję przyszłej Polski
  zgodną z duchem nauki Kardynała


  Celem konkursu jest:
  • Zachęcenie dzieci i młodzieży do bliższego poznania bogatego dziedzictwa duchowego Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  • Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Patron Szkoły- Kardynał Stefan Wyszyński
  • Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
  • Poznanie historii swojego kraju oraz kształtowanie postaw patriotyzmu
  • Poszukiwanie ciekawych form przekazu artystycznego
  • Rozbudzenie kreatywności

  • REGULAMIN
   1. Konkurs adresowany jest do uczniów w nstp. kategoriach wiekowych:
    • klasy: 0 – III
    • klasy: IV – VIII
   2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie w wyznaczonym terminie pracy plastycznej zgodnej z tematem konkursu. (Technika dowolna, format A4, A3)
   3. Praca nie może być powielana, kopiowana ani wcześniej publikowana i nagradzana.
   4. Każda praca powinna zostać opisana na odwrocie w prawym dolnym rogu wg wzoru:
    • Imię i nazwisko autora
    • Klasa
    • Imię i nazwisko opiekuna
   5. Złożenie prac jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody uczestników konkursu (w tym także przez rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnoletnich), na publikację i przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. 2002 Nr 101 pozycja 926 ze zm.).
   6. Prace dostarczone na konkurs stają się własnością organizatora
   7. Prace należy złożyć do 4 listopada 2018 roku w szkole
   8. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada 2018 podczas obchodów Święta Szkoły

   Zapraszamy do udziału w konkursie!

   Organizatorzy
   Katarzyna Piskur
   Maryla Wasielewska-Saja
   Anna Płoskoń
   Anna Mularz
   WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
   pod hasłem
   VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE"PO POLSKU O HISTORII"

   Dnia 9 października 2018r. o godz. 1300 w Szkole Podstawowej w Krawcach odbył się etap szkolny KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO pod hasłem VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE "PO POLSKU O HISTORII". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII- VIII.

   W grupie młodszych uczniów dyktando pisało 4 osoby, a w grupie starszej- 10 osób. Spośród klas młodszych
   najwyższy wynik osiągnęła Wiktoria Szewc z klasy szóstej,
   II miejsce zajął Antoni Koryga z klasy piątej,
   III miejsce Tomasz Pelc również z klasy piątej.

   W starszej kategorii wiekowej wyniki w etapie szkolnym wyglądały następująco:
   I miejsce Karolina Sączawa z klasy ósmej,
   II miejsce Paweł Barnaś z klasy ósmej,
   III miejsce Konrad Kolano również z klasy ósmej.

   Koordynatorem Konkursu była pani Anna Płoskoń. Członkami Szkolnej Komisji Konkursowej były panie: Urszula Góraj-Nurzyńska, Anna Mularz oraz Monika Barnaś-Saja. Wszystkie panie serdecznie gratulują uczniom z najlepszymi wynikami, a pozostałym uczestnikom dziękują za udział w konkursie i świetną przy tym zabawę!!!
   GALERIA   KONKURS ORTOGRAFICZNY
   pod hasłem
   VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE"PO POLSKU O HISTORII"

   Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krawcach w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiła do Konkursu ortograficznego pod hasłem: VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Będzie ono odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII- VIII. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa Organizatorom bardzo zależy na tym, aby emocje, które będą towarzyszyły wszystkim zaangażowanym w Dyktando Niepodległościowe były swego rodzaju żywą lekcją patriotyzmu. Etap szkolny Konkursu odbywa się 9 października, a 7 listopada 2018 r. finał wojewódzki. Uroczyste podsumowania konkursu odbędą się od 14 do 22 listopada. Zapraszamy do lektury Regulaminu VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.


   REGULAMIN

   KONKURSY PRZEDMIOTOWE
   organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty
   wroku szkolnym 2018/2019

   I Wstęp
   Cele konkursów dla uczniów szkół podstawowych:
   • wspieranie uzdolnień uczniów,
   • wdrażanie uczniów do samokształcenia,
   • pobudzanie twórczego myślenia,
   • rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,
   • wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych oraz ich nauczycieli, promowanie szkół,
   • integrowanie środowisk edukacyjnych województwa.
   II Postanowienia ogólne
   § 1.
   1. Konkursy przedmiotowe są kierowane do uczniów zainteresowanych tematami i zagadnieniami wykraczającymi poza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego.
   2. W roku szkolnym 2018/2019 Podkarpacki Kurator Oświaty organizuje następujące konkursy przedmiotowe o zasięgu wojewódzkim (obejmujące i poszerzające treści podstawy programowej jednego przedmiotu dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych konkursy z języka polskiego,matematyki, biologii, fizyki, chemii, historii, języka angielskiego i języka niemieckiego.
   3. Konkursy przedmiotowe są kierowane do uczniów zainteresowanych tematami i zagadnieniami wykraczającymi poza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego.
   4. W roku szkolnym 2018/2019 Podkarpacki Kurator Oświaty organizuje następujące konkursy przedmiotowe o zasięgu wojewódzkim (obejmujące i poszerzające treści podstawy programowej jednego przedmiotu).


    1. § 2.
     1. Konkursy organizowane są w formie trzystopniowych zawodów:
      1) I stopień – etap szkolny,
      2) II stopień – etap rejonowy,
      3) III stopień – etap wojewódzki.
     2. Terminy przeprowadzenia etapów szkolnych konkursów dla uczniów szkół podstawowych :
      Języka polskiego 5 października 2018
      Matematyki 12 października 2018
      Biologia 2 października 2018
      Historii 3 października 2018
      Chemia 4 października 2018
      Fizyka 8 października 2018
      Geografia 1 października 2018
      Języka angielskiego 10 października 2018
      Język niemiecki 11 października 2018
     3. Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, których uczniowie biorą udział w konkursie, są współorganizatorami konkursu.
     4. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu przez ucznia, jego rodziców lub opiekunów prawnych oraz przez szkołę.


  Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
  Wszystkie prawa zastrzeżone.