ENGLISH SPECIAL DAYS

Kolejny raz Przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,English Special Days”. Głównym celem projektu jest budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzenie na zajęciach scenariuszy zajęć ,,dni nietypowych”. Zadaniem nauczycieli jest przeprowadzenie minimum 8 zajęć podczas których poruszają tematykę wybranych ,,special days”.

VII -DZIEŃ KOTA(18.02.2023 r.)

W piątek 18 lutego przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Na zajęciach dzieci poznały zachowania kotów, dowiedziały się czym je karmić i jak się nimi opiekować oraz poznały różne rasy kotów. Wzięły udział w kocim quzie gdzie punktem za dobrą odpowiedź było nakarmienie kotka rybką. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczną- kota z balona i pozowały w kociej fotobudce. A na koniec każde dziecko szukało portretu swojego kota i oczywiście obejrzały krótką bajkę "44 koty".

VI - DZIEŃ ZAKOCHANYCH - WALENTYNKI(14.02.2023 r.)

14 lutego Przedszkolaki obchodziły święto zakochanych Walentynki. Z tej okazji dzieci ubrane były na czerwono, układały serduszko, wysłuchały historii o tym święcie, rozwiązywały zagadki, skorzystały z poczty walentynkowej wrzucając do skrzynki własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe, a uwieńczeniem tego dnia było przygotowanie pysznego deserku i oczywiście zjedzenie go.

V -MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY (09.02.2023 r.)

Dnia 9 lutego w przedszkolu obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych produktów ujętych na liście zakupów i wkładały je do sklepowego wózka, poznały składniki w języku angielskim a także nauczyły się piosenki "Chop chop chop". Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia kolorowych, smakowicie wyglądających placków. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy. To był niezwykle smakowity dzień!

IV - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA (25.11.2021 r.)

Przedszkolaki obchodziły święto Pluszowrgo Misia. Każde dziecko tego dnia przynioło swojego ulubionego pluszaka. Dzieci poznały historię pluszowego misia, układały misiowe puzzle, wykonały prace plastyczne wylepiając misia plasteliną oraz wystąpiły w fotobudce Kubusia Puchatka. Jednak najlepszą i najpyszniejszą zabawą okazały się misiowe grzanki.

III - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK (03.11.2022 r.)

Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień postaci z bajek, który jednocześnie był kolejnym świętem z Programu English Special Days. Tego dnia dzieci były poprzebierane za swoich bohaterów. Rozwiązywały zagadki, bawiły się w "Zatrute jabłko", przeprowadziły rewię mody, ułożyły puzzle oraz wykonały karty pracy. Jednak największym powodzeniem cieszył się teatrzyk- przedstawienie pt. "Trzy świnki".

II - MUSIC DAY (04.10.2022 r.)

Przedszkolaki świętowały "Music Day"- drugie nietypowe święto z Programu English Special Days. Tego dnia dzieci poznały nazwy instrumentów muzycznych w języku angielskim, każdy miał okazję zagrać na wybranym instrumencie. Największym powodzeniem cieszyły się bum bum rurki. Dzieci nauczyły się piosenki "I am a musicman", dowiedziały się czym jest muzyka, co może wydawać dźwięki, posłuchały muzyki klasycznej oraz wykorzystując elementy arteterapii malowały farbami do muzyki pod hasłem "Namaluj mi muzykę".

I - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (20.09.2022 r.)

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20.09 we wtorek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożono wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.