"MYSIA W EUROPIE"

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Mysia w Europie" ma na celu przybliżyć Przedszkolakom dziedzictwo cywilizacyjne Europy jak i wartość zabytkową niektórych obiektów, promować wartości europejskie i przybliżyć rolę obiektów w historii i kulturze europejskiej.

FRANCJA (13.01.2023 r.)

13 stycznia przedszkolaki wybrały się w kolejną podróż z Mysią tym razem była to Francja. Dzieci poznały ciekawostki tego kraju. Wirtualnie odwiedziły Luwr, zwiedziły wieżę Eiffla, odkryły sekretny apartament, dowiedziały się z jakich smakołyków słynie Francja oraz ile jest tam rodzajów sera. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną która było wykonanie wieży Eiffla.

WŁOCHY(02.12.2022 r.)

Przedszkolaki wybrały się z Mysią w podróż do Włoch. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o tym kraju, np. że Włochy są krajem w kształcie buta, że to właśnie tam wynaleziono m.in. telefon, lody, fortepian, okulary czy baterie; że Włochy słyną z produkcji najlepszych butów na świecie; że pizzę wynaleziono w Neapolu; że nazwa pizzy "Margerita" powstała na cześć królowej Włoch Margheritty, oraz że makaron wcale nie pochodzi z Włoch. Przedszkolaki wirtualnie zwiedziły największe zabytki Rzymu, poznały legendę o wróżce La Befanie, a na koniec wykonały koloseum z pudełek po zapałkach.

HISZPANIA (20.10.2022 r.)

Przedszkolaki wyruszyły w kolejną podróż. Tym razem z bohaterką programu- Mysią odwiedzili słoneczną Hiszpanię.Ten przepiękny, fascynujący kraj bardzo zaciekawił podróżników, szczególnie to, że Hiszpania jest monarchią parlamentarna- Filip VI jest królem Hiszpanii a hymn narodowy nie ma słów. Podczas podróży odwiedziliśmy m.in. takie miasta jak Madryt czy Barcelona. Dzieci poznały symbole narodowe Hiszpanii, niektóre tradycje, czym jest flamenco, corrida a także popularne święto "La Tomatina".

POLSKA (06.10.2022 r.)

Przedszkolaki zaczęły realizować Edukacyjny Program "Mysia w Europie". Pierwszym krajem do jakiego się wybrały w podróż była Polska. Dzieci dowiedziały się między innymi co to jest Europa, zabytek, kto to jest podróżnik, co znaczy rekonstrukcja. Ponadto poznały trzy duże miasta w Polsce: Warszawę, Gdańsk i Kraków. Posłuchały również legendy o Warszawskiej Syrence. Na wędrówkę zabrała ich bohaterka programu- Mysia. Na koniec zajęć dzieci wykonały jej sylwetkę.

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.