CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA

Przedszkolaki dołączyły do Programu Czyściochowa Akdemia. Program ma na celu wyuczenie prawidłowych nawyków higienicznych w obszarach takich jak higiena jamy ustnej, nosa i ucha, czystość dłoni, mycia ciała i włosów, zasady korzystania z toalety oraz pielęgnacja i ochrona skóry.

OCHRONA SKÓRY (21.04.2022 r. 21 kwietnia Przedszkolaki zrealizowały już ostatnie zajęcia: Ochrona skóry z Programu Czyściochowe Przedszkole. Dowiedziały się jak chronić skórę przed wiatrem, mrozem i słońcem, obejrzały bajkę edukacyjną "Wyścig Gładzia" z Akademii Czyściochowej Rossmann. Następnie każde dziecko przeszło stopami po ścieżce sensorycznej stymulującej zmysł dotyku. Zabawa ta dostarczyła dzieciom wiele radości.


Hania Dec

Adaś Jodłowski

Julka Saja

Patryk Pasek

Amelka Skrzypacz

Patrycja Matyka

Lilka Drzystek

Marysia Drzystek


MYCIE RĄK (11.02.2022 r.) Dzisiaj przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o higienę dłoni. Kiedy trzeba je myć, czym i jak długo. Na początek dzieci pobawiły się w masażyki ilustrujące treści związane z higieną, następnie bawiły się w łapanie bakterii, obejrzały krótką bajkę, pt. "Mydłomen na ratunek" z cyklu Czyściochowa. A na koniec wysłuchały i nauczyły się tematycznej piosenki, pt. "Mycie rąk to fajna sprawa".

KĄPIEL I MYCIE WŁOSÓW (08.02.2022 r.) Zapoznanie dzieci z zasadami dbania o higienę całego ciała. Kształtowanie w dzieciach dobrych nawyków higienicznych.

TOALETA (07.02.2022 r.) Dzisiaj dzieci zapoznały się z zasadami zachowania się w toalecie, kształtowanie nawyków dbania i higienę w toalecie, budowanie świadomości zdrowotnej i ekologicznej.

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.